מאמרים

עשייה בממשל, עשייה בעצמנו - המשך המאמר

נדמה שפוליטיקאי היום הוא אדם בעל תפקיד המצליח לשמור על אותו התפקיד בכל מחיר ופעולה שהיא, לאו דווקא אדם הבעל תפקיד הלוקח אחראיות ומנסה להביא לשינוי ושיפור המצב הקיים. אלו שוב תלונות, בין אם נכונות או לא, תלונות ללא פתרונות. ראו כמה טוב נהייתי בהתבכיינות ותבוסתנות, ממש חד אבחנה ולשון, אך זה בהחלט עלה לי בחיפוש אחר מכשירי שמיעה בעקבות כל ההתלהמויות והצעקות חסרות השחר בהן העברתי את רוב זמני כשהתעסקתי בענייני ממשל ופוליטיקה.
שינוי בגישה, זה בדיוק מה שאנו צריכים. ראינו ניצנים ואף פרחים מהודרים וצבעוניים במחאות שהתחילו ברוטשילד והתפשטו לשאר המדינה. מעשיות, מעשיות ועוד קצת מעשיות. עלינו להכניס לראש שלא די בתלונה ומרמור, לא די להצביע על כך שהמצב הקיים הוא רחוק מלהיות אידיאלי. יש לחשוב על איך לפעול, אז לפעול, לצאת מהאדישות והמרמור המשתקים אל האור שבעשייה ובחשיבה על פתרונות.

יש להסתמך ולהאמין בהנהגה צעירה, הרי זקנה מלווה לרוב בקיבעון ופחד משינוי, ויש להאמין שבכל סטודנט צעיר בעל חזון יש את הכוח לעשות שינוי. אך לא די בזאת, יש להאמין שבכל אדם במדינה יש את הכוח, לכל אדם יש קול וקול המלווה במעשה הם אלו שמשפיעים לבסוף. זקני השבט, אני קורא לכם להגביר מכשירי שמיעה. צעירי השבט, נקו את האוזניים והרימו ראשכם. די לתלונות המתישות שרק מזינות את מפלצת השליליות שכבר מכבידה על כולנו. יש לחשוב על פתרונות מעשיים, וליישם אותם ללא כל חשש. כך ייעשה שינוי, וכך, מי יודע, אולי יום יבוא ונהיה מרוצים מהממשל והפוליטיקאים היקרים במדינתנו, ומעצמנו.

חזרה לחלק ראשון